Historia naszego miasta jest długa i bogata. Każda ulica, każdy dom, każdy kamień może nam opowiedzieć wiele ciekawych rzeczy… Lekcja ta ma za zadanie przybliżyć uczniom zarówno historię miasta, jak i pokazać, w jaki sposób może wpłynąć na społeczność miasta Słupca działanie „zwykłego” człowieka.

Biblioteka szkolna zachęca do udziału w wirtualnej lekcji, przygotowanej specjalnie dla naszych uczniów w ramach 730-lecia lokacji miasta Słupcy. Udział w zajęciach ma na celu przybliżenia sobie ważnych sylwetek ludzi, które działały, pracowały dla naszej „małej ojczyzny”. Chcąc kultywować pamięć o „wielkich ludziach”, zachęcamy do skorzystania z materiałów i wzięcia udział w krótkiej podróży w przeszłość i przypomnieć sobie: Kto to jest? Jaką pełnił funkcję lub w czym się zasłużył?

W pierwszej kolejności zapraszamy do zapoznania się z prezentacją „Wielcy, zwykli ludzie”:

Wielcy,zwykli ludzie

Poniżej załączony plik, to zestaw pytań dla poszczególnych grup
(zestaw pytań przydziela nauczyciel prowadzący):

Wirtualna biblioteka – zestaw pytań

Przykładowa karta pracy uczestnika:

Karta pracy

Co zrobić by wziąć udział w Wirtualnej lekcji bibliotecznej?

• uczniowie pracują w trybie online za pomocą aplikacji Teams, poczty elektronicznej, itp.,
  • uczestnikami zajęć są dowolni uczniowie z klas 4 -7,
  • w jednej grupie może znajdować się 2 – 3 osoby z różnych oddziałów klasowych,
  • uczniowie chętni do wzięcia udziału w lekcji, wysyłają wiadomość do nauczyciela (email: biblioteka@sp3slupca.pl),
  • uczniowie wyszukują i udzielają odpowiedzi na pytania zawarte w przydzielonej grupie,
  • uczestnicy zapoznają się z załączonym materiałem i wykonują zadania według instrukcji:
    • każda z grup wybiera lidera,
    • uczniowie korzystają z sugerowanych przez prowadzącego źródeł internetowych,
    • uczestnicy kontaktują się w trybie online, oraz wzajemnie przesyłają zebrane materiały,
    • lider zapisuje odpowiedzi swojej grupy w jednym pliku doc. lub pdf., a następnie przesyła go na adres email biblioteka@sp3slupca.pl,

Jak opisać plik, przed wysłaniem?

• nazwa pliku np. Grupa V –  Edward Fiszer,
  • karta pracy zawiera w nagłówku: imię, nazwisko oraz klasa uczniów, a następnie ponumerowane odpowiedzi.

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do biblioteki szkolnej 🙂