Uczniowie klas trzecich oraz czwartych mieli możliwość zaprezentowania zarówno swoich uzdolnień plastycznych jak i wyobraźni w ramach konkursu, zorganizowanym przez bibliotekę szkolną, na projekt okładki do książki. Wiadomym jest, że mimo, iż nie powinniśmy oceniać książki po okładce, to właśnie okładka jest tym co w pierwszej kolejności zdobywa czytelnika, który niekoniecznie przyszedł do biblioteki czy księgarni po książkę. Okładka musi przyciągać wzrok i mówić do czytelnika: „Nie jestem trudna ani wymagająca, sięgnij po mnie!” Pierwszy rzut oka na okładkę pozwala rozpoznać, jaki to gatunek i do jakiego czytelnika książka jest skierowana. Często nie wydawnictwo, a sam autor dostarcza projekt okładki swojej książki. Tworząc okładkę, należy pamiętać o tym, aby się wyróżnia na tle innych pozycji, intrygowała, przyciągała wzrok i zachęcała do wyciągnięcia po nią ręki.

Do biblioteki docierały różne prace w formie ilustracji, obwoluty lub obrazu. Prace prezentowały wymyślone przez uczniów historię składające się na jedną całość albo były prezentacją już powstałych wcześniej książek będących ich ulubionymi czy godnymi polecenia.

Spośród prac które wpłynęły, komisja zdecydowała nagrodzić trzy pracę. Laureatami zostali: Alicja Kaźmierowska, Nikola Kanafa oraz Adam Kujawa.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do dalszej współpracy 🙂