22 lutego w rocznicę urodzin założyciela skautingu Roberta Baden-Powella, skauci całego świata obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. To święto przyjaźni harcerzy i skautów na całym świecie. W tym roku tradycyjny biwak z tej okazji, zorganizowany przez Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Konin, odbył się w dniach 1-3 marca w SP 3 w Koninie.

Spotkało się na nim 375 zuchów, harcerek i harcerzy z 24 jednostek Hufca ZHP Konin. Nie zabrakło tam też naszej 3 Gromady Zuchowej „Leśne Ludki”.

Przeżyliśmy wspaniałą przygodę. Działo się:  świecowisko z gawędą i piosenką harcerską, festiwal i występ na dużej scenie w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie wystawiliśmy teatrzyk „Ogon Kłapouchego”, wykonanie plakatu R. Baden Powella, gra terenowa z wieloma zadaniami i łamigłówkami, zajęcia w wielopoziomowych grupach, podczas których z harcerzami tworzyliśmy definicję BRATERSTWA, wręczanie i otrzymywanie kartek z okazji Dnia Myśli Braterskiej ora Imienin Zucha, wymienianie się paczkami z okazji Imienin Zucha, wiele spontanicznych zabaw, bajka czytana przez druhnę… Bardzo nam się podobało

Sporządziła: Iwona Siupa