Jak co roku w hali sportowej w Zagórowie, 27 września odbyła się uroczysta inauguracja sportowego roku szkolnego. Imprezie towarzyszyły Igrzyska Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych oraz podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2018/2019.

W kategorii Igrzyska Dzieci sklasyfikowano 865 szkół, nasza szkoła uplasowała się na zaszczytnym 71 miejscu.

W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej  ( klasy VII i VIII ) sklasyfikowano 666 szkół i najwyższą lokatę wśród naszych powiatowych placówek zajęła SP 3  Słupca – 26 miejsce.

Natomiast w rywalizacji sportowej wszystkich szkół podstawowych Powiatu Słupeckiego Igrzysk Dzieci (klasy 4-6)  –  SP 3 wywalczyła II  miejsce na podium, a w Igrzyskach Młodzieży ( klasy 7-8)  –  I miejsce  !!!  Brawo !!!

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy godnie reprezentowali szkołę oraz nauczycielom Wychowania Fizycznego za pracę włożoną w przygotowania młodych sportowców. Życzymy kolejnych sukcesów i wiele sportowych emocji na parkietach i boiskach.