Jak co roku nasi młodzi recytatorzy mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w konkursie „Czerwieńcie – zieleńcie się słowa”. W etapie miejskim naszą szkołę reprezentowało jedenaścioro uczniów. Wszyscy bardzo ładnie zaprezentowali się na scenie, dając tym samym trudny wybór komisji oceniającej.
Konkurs oceniany jest w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III, klasy IV-VI, i klasy VII-VIII). Jury natomiast, kierując się określonymi kryteriami m.in. właściwym doborem tekstu oraz prawidłową dykcją i interpretacją, wybiera do następnego etapu dziewięcioro najlepszych spośród wszystkich recytatorów, niezależnie od kategorii wiekowej.
Z naszej szkoły do etapu powiatowego zakwalifikowało się troje uczniów: Adam Ciesielski z klasy II c, Lena Witkowska z klasy V b oraz Wiktor Dobrowolski z klasy VIII c, którzy po raz kolejny próbowali swoich sił na scenie Miejskiego Domu Kultury w Słupcy w poniedziałek 18 lutego.
Kolejny etap rejonowy odbędzie się w kwietni w Strzałkowie. Tam reprezentować nas będą Lena i Adam.

Serdecznie im GRATULUJEMY! i życzymy POWODZENIA!