25 lipca br. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło piątą edycję konkursu Do Hymnu. Szkoła Podstawowa nr 3 im. A. Mickiewicza w Słupcy zgłosiła udział w konkursie. Przesłuchanie konkursowe zaplanowane zostało na 25.10.2022r.  W konkursie 300 szkół z naszego kraju rywalizuje o atrakcyjne nagrody finansowe. Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych polegający na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.

Konkurs Do Hymnu jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski