W dniu 25 października 2022 roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie – uczniowie naszej Trójki przystąpili do konkursowego przesłuchania w ramach ogólnopolskiego programu ,,Do Hymnu!”. A zaczęło się od zgłoszenia naszej szkoły do udziału w piątej edycji konkursu „Do Hymnu!” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Główna nagroda w konkursie wynosi 20 tys. zł.

„Do Hymnu!” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych polegający na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. W konkursie może wziąć udział maksymalnie 300 szkół, a o ich zakwalifikowaniu zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane były do 31 sierpnia br. Wyniki naboru zostały ogłoszone  2 września br. i okazało się, że zakwalifikowaliśmy się do grupy 300 szkół. Przesłuchania konkursowe zaplanowane zostały w terminie od 3 października do 25 listopada. Dla naszej szkoły ustalono termin 25 października.  Nasz pan nauczyciel muzyki – Krystian Bartczak ćwiczył z nami śpiew hymnu państwowego oraz dwóch pieśni hymnicznych wybranych spośród utworów proponowanych przez organizatora. Pan Krystian wybrał dla nas pieśni ,,Marsz Pierwszej Brygady” i ,,Marsz Polonia”. Ogłoszenie wyników konkursu ma nastąpić do 30 listopada 2022 r.

Szkoły, które zdobędą trzy pierwsze miejsca, otrzymają nagrody w wysokości 20, 15 i 10 tys. zł. Niezależnie od nagród głównych przyznane zostaną wyróżnienia wojewódzkie w wysokości 5 tys. zł każde. W czterech dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział łącznie niemal 154 tys. uczniów z ponad 850 szkół.

Tak więc nadszedł nasz termin wykonania utworów. Do Szkoły przyjechali jurorzy, który obejrzeli i nagrali nasz występ. Odbył się on na schodach głównego wejścia – uczniowie wyposażeni w białe i czerwone kartki czekali na pierwszy gest pana Krystiana Bartczaka, który był dyrygentem całego koncertu. Udało się nam zaśpiewać acapella i wyszło nam równo! Występ obejrzeli przechodnie, rodzice a Panowie Jurorzy pogratulowali naszej pani Dyrektor takich uczniów i takiego Nauczyciela. To był naprawdę super wykon! Górą Trójka! Teraz czekamy na ogłoszenie wyników do końca listopada. Ale nawet jeśli nie znajdziemy się w grupie zwycięzców to i tak pokazaliśmy, na co nas stać! A był to nasz wokalny SUKES!!