30 maja 2019 r. w poznańskim Multikinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” organizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu.

Zuzanna Kujawa z klasy VB ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy wykorzystując wiedzę zdobytą na lekcjach plastyki i informatyki przygotowała  komiks dotyczący odpowiedzi na konkursowe pytanie, który fabułą osadzony jest w realiach społeczności lokalnej – uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy. Praca przygotowana pod kierunkiem Małgorzaty Kępskiej-Knotowicz, Wioletty Adamczewskiej oraz Zbigniewa Orchowskiego zdobyła I miejsce podczas eliminacji powiatowych i reprezentowała powiat słupecki na eliminacjach wojewódzkich.

Laureatka odebrała gratulacje z nagrodami z rąk Hanny Gaertner – Wieland kierownika Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu oraz przedstawicieli partnerów organizatorów.

Po części oficjalnej uczestnicy konkursu zaproszeni zostali do obejrzenia filmu – Aladyn.