29 maja 2019 r. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbył się finał eliminacji wojewódzkich IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci “Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współudziale Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowej Inspekcji Pracy, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W Wielkopolsce złożono rekordową w skali kraju liczbę zgłoszeń. Do Komisji Konkursowej trafiło 8,8 tys. prac z ponad 300 szkół.

Powiat słupecki reprezentowała Zuzanna Kujawa z klasy VB ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy. Podczas podsumowania etapu powiatowego zwyciężczyni odebrała gratulacje od Starosty Słupeckiego Jacka Bartkowiaka, Kierownika PT KRUS w Słupcy Anity Szykownej oraz Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Słupcy Eweliny Czechowskiej-Malczewskiej. Praca Zuzi, która powstała pod kierunkiem Wioletty Adamczewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy została wyróżniona przez Wielkopolski Oddział Regionalny ARiMR  reprezentowany przez Dyrektora Michała Zielińskiego.