W dniu 21 października klasę  6F realizującą na języku angielskim  temat: „My dream job” (Moja wymarzona praca) na zaproszenie nauczycielki języków obcych, odwiedziła pani Aneta Mizerska – pedagog i szkolny doradca zawodowy. Szóstoklasiści mieli okazję wziąć udział w niecodziennej i ciekawej lekcji poświęconej ich wymarzonym zawodom. Uczniowie – poinformowani wcześniej o tematyce i celu zajęć ,przyszli na lekcje odpowiednio wystylizowani- mieli przy sobie akcesoria (co niektórzy kompletny strój)na podstawie to których można było rozpoznać, czym chcą zajmować się w przyszłości (nazwy zawodów podane były oczywiście w języku angielskim). Po wstępnym rozpoznaniu, co interesuje młodych ludzi  i jakie zawody oceniają jako ciekawe  i warte uwagi, pani Aneta podjęła dyskusję z uczestnikami zajęć na temat predyspozycji oraz cech potrzebnych do ich wykonywania oraz zawodów potrzebnych na rynku pracy. Nastąpiła istna burza mózgów. Uczniom nie zabrakło ciekawych pomysłów, dodatkowo dzięki ćwiczeniu zaproponowanemu przez panią Anetę, szóstoklasiści mogli  odkryć swoje mocne strony, w czym pomogli im koleżanki i koledzy z klasy. Czas spędzony w miłym towarzystwie, podczas żywiołowej dyskusji , szybko jednak minął. Zmotywowani do pracy nad sobą oraz realizacją swoich marzeń i planów, pełni  entuzjazmu uczniowie podziękowali pani Anecie za zajęcia, które to na pewno pozostaną im na długo  w pamięci. To tyle przyjemności, niestety pracą domową do odrobienia przez uczniów jest nauka poszczególnych zawodów -oczywiście po angielsku i wypowiedź na temat swojego wymarzonego zawodu…Ale cóż to jest dla młodych, zdolnych ludzi żądnych wiedzy i zmotywowanych do pracy: po prostu piece of cake!