Pod takim tytułem w klasie I a prowadzona jest innowacja pedagogiczna autorstwa Dominiki Zawadzkiej. Zajęcia odbywają się cyklicznie wg ustalonego harmonogramu.  2 października odbyły się pierwsze zajęcia z edukacji matematycznej pt. „Raz, daw , trzy liczysz Ty!”. Tego dnia dzieci wraz z rodzicami mogły bawić się matematyką, grać w różne gry i rozwiązywać matematyczne zagadki. Największym zainteresowaniem cieszyły się gry: „Zawsze do 12”, „Naleśniki matematyczne”, „Muchy matematyczne” oraz „Oś liczbowa inaczej”. Matematyka to królowa nauk i w myśl słów Arystotelesa „jest miarą wszystkiego” i dlatego od najmłodszych lat należy wzmacniać i doskonalić umiejętności matematyczne oraz kształtować pozytywne myślenie o matematyce, która jest częścią naszego życia. Celem zajęć było uzmysłowienie uczniom, że matematyka jest wokół nich i ma zastosowanie w licznych dziedzinach życia.