7 lutego na basenie Rondo w Koninie miały miejsce I Mistrzostwa SP 3 w pływaniu na dystansie 25m. W zawodach brali udział uczniowie klas III-VII. Uczniowie wskazany dystans mogli pokonać najszybszym i najdogodniejszym dla siebie stylem pływackim, choć dominował oczywiście kraul na piersiach. Zawodnicy ścigali się w parach w kategoriach wiekowych. Najlepsi w poszczególnych grupach okazali się Maja Majda, Maja Śmigielska, Jakub Leszczyński, Gabriela Wolnicka oraz Wiktor Dobrowolski.

Wszystkim uczestnikom udziału serdecznie gratulujemy odwagi, życzymy dużo wytrwałości w treningach na pływalni a pomysłodawcy zawodów; Joanna Zastawa i Mirosław Górnik już dzisiaj zapraszają na kolejną jesienną edycję szkolnych, a także wojewódzkich zawodów w pływaniu.