W niedzielne przedpołudnie liczna reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy wzięła udział w Mityngu lekkoatletycznym.  Impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupcy na Stadionie Leśnym zgromadziła liczne grono młodych lekkoatletów.  Przy pięknej słonecznej pogodzie nasi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle swoich rówieśników w takich konkurencjach jak : bieg na 60m, 100m, 300m 600m, 1000m oraz skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Nie wynik jednak był  w tym dniu był najważniejszy. Aktywnie spędzony czas  na świeżym powietrzu w miłej atmosferze powodował uśmiech na twarzach uczniów nawet po morderczych biegach na 1000m. Opiekunami uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3, byli nauczyciele wychowania fizycznego: Karolina Wilczewska, Joanna Zastawa, Mirosław Górniak oraz Michał Walerczyk.