W dniu 21 października 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt.

Zawody rozegrane zostały w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie. Organizatorem zmagań sportowych był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy.

Reprezentacja naszej szkoły uplasowała się na  pierwszym  miejscu uzyskując  tym samym awans na Mistrzostwa Rejonu w Unihokeju Dziewcząt, które odbędą się 10 listopada 2022 roku w Brudzewie.

Skład drużyny  dziewcząt: Gabriela Ziarniak, Marta Kryszczunas, Karina Janaszak, Amelia Olkiewicz, Julia Waszak, Nikola Kanafa, Lena Bąbol i Zosia Kalisty.

Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

1. SP 3 Słupca
  2. SP Wólka
  3. SP Trąbczyn
  4. SP Ratyń
  5. – 8. Kowalewo Opactwo, Zagórów, Cienin Zaborny,SP1 Słupca
  6. – 10. – Łukom, Lądek

Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a trzy najlepsze szkoły puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupcy.

Opiekunem uczennic  była pani Karolina Wilczewska.