W drugim półroczy, uczniowie klas czwartych mieli możliwość udziału w zajęciach koła naukowego, którego celem była  popularyzacja wiedzy na temat zagadnień fizycznych w oparciu o realizację doświadczenia oraz rozwijanie umiejętności dostrzegana zjawisk fizycznych w najprostszych przedmiotach użytku codziennego. Młodzi naukowcy rozwijali również umiejętność współpracy w grupie przygotowując pokaz „Środek ciężkości i stabilność położenia”, którą zaprezentowali uczniom klas pierwszych. Pomimo dużego stresu przed pierwszym takim występem, pokaz wypadł wspaniale. Wśród prezentowanych przedmiotów pojawiły się: balansujący ptak, podwójny stożek, wańka – wstańka, kamień celtycki, różnego rodzaju bączki i wiele innych. Pierwszoklasiści byli zachwyceni!

Pokaz przygotowali i zaprezentowali: Bobek Cyprian kl. 4b, Chlebowska Hanna kl. 4b, Duklas Kamil kl. 4c, Głowienkowski Dominik kl. 4b,  Górczyńska Adam kl. 4b, Górniak Otylia kl. 4b, Olszewski Gabriel kl. 4a, Piechalak Julia kl. 4d, Smułek – Łopatto Julia kl. 4d, Woźniak Julia kl. 4d.

Opiekunem koła była p. Karolina Woźniak.