My również przyłączamy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. Przystąpiliśmy do realizacji ogólnopolskiego projektu „Zaπszmy π” i tym samym zbudowaliśmy liczbę pi składającą się z 191 cyfr. Uczniowie klasy 5b wyszukali informacje i ciekawostki dotyczące liczby Pi, które posłużyły do przygotowania testu „Tajemnice ludolfiny” – zachęcamy do sprawdzenia swoich wiadomości o liczbie π. Mieli oni również możliwość poznania liczby Pi z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości; w ten właśnie sposób powstały trójwymiarowe kule.

Link do testu o liczbie Pi:

Dwudziestu uczniów z klas: 4e, 5a, 5b i 8b, przystąpiło do realizacji ogólnopolskiego projektu „Zaπszmy π”. Wspólną zabawę zaoferował pan Krzysztof Chojecki, znany uczniom jako pan Pi-stacja. Zadaniem uczestników było sfotografowanie cyfr od 0 do 9, które należało odszukać w swoim otoczeniu lub wykonać je samodzielne. Wszystkie te zdjęcia zostaną wykorzystane do utworzenia najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby pi, a tym samym pobicia rekordu Guinnesa. Czekamy na efekty!

Nie byliśmy gorsi i zbudowaliśmy swoją liczbę pi. Nasza liczba składa się z 191 cyfr i zajęła 12 stron formatu A4. Gratulacje dla wszystkich uczestników wyzwania!

Nasza liczba Pi 191 cyfr – 12 stron

17. – Nowak Iga, kl. 5a,
  18. – Rogalski Szymon, kl. 4e,
  19. – Skarbińska Maja, kl. 4e,
  20. – Staszak Natan, kl. 4e.