17 lutego w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbyły się eliminacje rejonowe konkursu recytatorskiego dla szkół podstawowych “Dźwięki przewracam, nicuję barwy”.
Do konkursu zakwalifikowały się cztery uczennice z naszej szkoły. Komisja wyróżniła Martę Domiszewską, Karinę Janaszak oraz Nadię Kubacką – uczennice z klasy 5e. Nagrodę główną zdobyła Lena Witkowska z klasy 8 b.

Jury wysoko oceniło poziom wykonawców. Przed ogłoszeniem wyników przewodnicząca komisji wygłosiła krótką prelekcję na temat ważności używania samogłosek ą, ę w recytowaniu, jak również w codziennych wypowiedziach dzieci i młodzieży. W życzliwej atmosferze wszyscy uczestnicy otrzymali cenne wskazówki i dobre rady na temat swoich występów.

Reprezentantkom naszej szkoły gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.