Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Twoja zakładka do książki” został rozstrzygnięty.

Celem konkursu plastycznego było rozwijanie wyobraźni twórczej uczniów poprzez stworzenie unikalnych zakładek do książek, które w inspirujący sposób odzwierciedlą treść oraz przesłanie literatury. Konkurs miał także na celu promowanie czytelnictwa i zachęcanie uczniów do sięgania po książki poprzez artystyczne podejście do literatury. Chcieliśmy, aby uczestnicy wykorzystali swoje umiejętności plastyczne do tworzenia dzieł, które zainspirują innych do czytania i eksplorowania świata literatury.

Jury (pani Beata Marszałkowska oraz pani Karolina Waleryszak) starało się bardzo wnikliwie i rzetelnie ocenić prace, biorąc pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie, pomysłowość, estetykę wykonania dzieła oraz zagospodarowanie obydwu stron kartki. Zakładki wykonane zostały różnymi technikami np. rysunek, wyklejanie, wyszywanie, ozdabianie bibułą, itd.
Po wnikliwej analizie spośród 73, laureatami konkursu zostali:

Natalia Skarbińska 6c

Weronika Mandryka 6c

Julia Żabierek 6c

Oliwier Mielcarek 5b

Fanny Rosander 5b

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy za udział w konkursie 🙂