W dniu 18 czerwca 2021 roku na stadionie miejskim odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Trójboju Lekkoatletycznym. W rywalizacji wzięło udział 19 zawodniczek i 14 zawodników, z 5 szkół podstawowych Rejonu Konińskiego. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy.

Trójbój Lekkoatletyczny obejmował następujące konkurencje: skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na dystansie 60m.

W kategorii dziewcząt rywalizowały ze sobą 4 szkoły podstawowe: ZSP Strzałkowo, SP Przykona, SP 4 Konin i SP3 Słupca. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 2 miejsce uzyskując 602 pkt. W klasyfikacji indywidualnej na 3 miejscu uplasowała się Amelia Olkiewicz, która uzyskała 175 pkt.

Reprezentacja dziewcząt: Marta Kryszczunas, Amelia Olkiewicz, Ewa Przybylska i Julia Waszak. Wszystkie dziewczęta to uczennice 4 klasy  sportowej. Opiekunem dziewcząt była pani Karolina Wilczewska.

W kategorii chłopców rywalizowały ze sobą 3 szkoły podstawowe: SP Słodków, SP 4 Konin i SP3 Słupca. Chłopcy uplasowali się na 2 miejscu w rejonie uzyskując 566 pkt. Warto tu jednak wspomnieć, że różnica pomiędzy 1 a 2 miejscem wynosiła tylko  5 punktów. W klasyfikacji indywidualnej 2 miejsce zajął Patryk Kopczyński z klasy 5b z 159 punktami a 3 miejsce Gracjan Roszak z klasy 4 c, który uzyskał 157 punktów.

Reprezentacja chłopców: Patryk Kopczyński – 5b, Mateusz Górniak – 5b, Gracjan Roszak – 4c, Karola Mejer – 4c, Wojciech Urbaniak – 4c. Opiekunem uczniów  był pan Michał Walerczyk.

Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupcy. Trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników w  indywidualnej klasyfikacji punktowej zostało uhonorowanych medalami.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.