W dniach 15-17 maja uczniowie z klasy sportowej 4C oraz 5C rozwijali swoje umiejętności w Srebrnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Pierwszego dnia, po dotarciu do pensjonatu Sokółka i zjedzeniu przepysznego obiadu, wybraliśmy się do Twierdzy Srebrna Góra, wraz z komendantem XVIII wiecznej fortyfikacji. Marsz do Twierdzy był wymagający, ale wszyscy uczniowie i opiekunowie pokonali drogę bez marudzenia, mimo że towarzyszył nam tego dnia deszcz, wiał wiatr i było brrrrr chłodno! Aktywny marsz był lekiem na brak słońca.

Drugiego dnia doświadczamy kolejnej przygody, tym razem rafting pontonami z wykwalifikowanymi instruktorami. Płyniemy z Ławicy do Podtynia w uroczej krajobrazowo scenerii, w promieniach słońca, opalamy się! Jedni szybciej, inni wolniej, ale wszyscy dopływamy do celu i wracamy kolejką do Folwarku szyfrów, gdzie czeka na Nas kolejna fajna zabawa. Popołudniu zjazd tyrolką, z pięknymi widokami w tle oraz nauka i doskonalenie umiejętności na ściance wspinaczkowej, również pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Słońce, pogoda i dobry humor nie opuszcza Nas przez cały dzień. Wieczór z ogniskiem i kiełbaskami….super dzień.

Trzeciego dnia uczniowie w trzech grupach wraz z opiekunami, walczą w grze miejskiej w Srebrnej Górze. Nielicznym udaje się zebrać wszystkie talary ukryte w najróżniejszych miejscach. Takie oto przygody przeżyliśmy podczas wycieczki do Srebrnej Góry. Nudy nie było, a w pensjonacie Sokółka, mieszkaliśmy i jedliśmy, niczym w Pałacu Prezydenckim. Opiekunami podczas wycieczki byli Joanna Zastawa, Monika Synowiec, Joanna Tritt oraz Mirosław Górniak.