W dniu 10.05.2022r , w piękny, słoneczny dzień klasy 6a i 6b wraz z opiekunami p. A. Bartczak, M. Spychałą i M. Koziorowską wyjechały na wycieczkę do Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Spędziliśmy miłe chwile w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.  Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach o tematyce przyrodniczej. Oglądali prezentację o tamtejszym parku krajobrazowym. Poznawali bardzo bogatą faunę i florę parku. Jednocześnie   doskonalili  umiejętności z języka angielskiego uzupełniając kartę pracy ze słownictwem przyrodniczym.

Po części teoretycznej wyruszyliśmy nad starorzecze, gdzie przyszła pora na zajęcia praktyczne. Uczniowie wyławiali ślimaki, pijawki, skorpiony wodne, pływaki. Obserwowali ptactwo wodne, płazy żyjące nad wodą. Na zakończenie przyszła pora  na zajęcia historyczne- zwiedzanie klasztoru w Lądzie, który jest niewątpliwie jednym z ważniejszych zabytków na terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.

Wróciliśmy do Słupcy  w dobrych humorach, zapasem bardzo przydatnej wiedzy i świadomością, że tak blisko nas mamy takie ciekawe  miejsce.