W czwartek 10 czerwca na Stadionie Leśnym w Słupcy obyły się kolejne zawody sportowe w ramach Igrzysk Dzieci organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy Wielkopolska. Tym razem nasze dwie reprezentacje dziewcząt i chłopców rywalizowały w trójboju lekkoatletycznym. W trakcie zawodów uczniowie startowali w biegu na 60m, rzucali piłeczką palantową oraz skakali w dal. Dziewczęta z reprezentacji, którą tworzyły uczennice klasy sportowej IV c, ambitnie walczyły w każdej z konkurencji o jak najlepsze rezultaty. Ostatecznie nasza drużyna zakończyła zawody na drugim miejscu. Chłopcy w trakcie zawodów zaprezentowali duże umiejętności, co zaowocowało świetnymi wynikami w każdej z konkurencji. Z dużą przewagą punktową zdobyli pierwsze miejsce, które gwarantuje im start w Mistrzostwach Rejonu. W trakcie zawodów prowadzona była również klasyfikacja indywidualna. Wśród chłopców najlepszym lekkoatletą okazał się nasz reprezentant Patryk Kopczyński, a trzecie miejsce przypadło Gracjanowi Roszakowi.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach sportowych.

 

Reprezentacje SP 3 Słupca: Kryszczunas Marta 4c, Przybylska Ewa 4c, Olkiewicz Amelia 4c, Ziarniak Gabriela 4c, Waszak Julia 4c, Mejer Karol 4c, Urbaniak Wojciech 4c, Roszak Gracjan 4c, Górniak Mateusz 5b, Kopczyński Patryk 5b