Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie dla Tymka Kamińskiego – maleńkiego, półtoramiesięcznego chłopczyka z naszej Słupcy. Pani Weronika – mama Tymka – jest absolwentką naszej Trójki, my – nauczyciele bardzo dobrze Ją pamiętamy i jak o każdym absolwencie naszej Szkoły mówimy o Niej, że to nasz Dzieciak a skoro nasz, to trzeba pomóc. Zapewne część z Państwa już czytała czy słyszała o chorobie Chłopczyka – jest to SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Dziecko może uratować terapia genowa, ale jej koszt to kwota 9,5 mln zł. O szczegółach choroby Tymka możecie Państwo dowiedzieć się poprzez poniższy link, tam też znajdziecie informację o zbiórce uruchomionej na rzecz Tymka przez Fundację Siepomaga. Choroba Synka to jedno zmartwienie, do tego doszła jeszcze choroba onkologiczna Mamy. To hardcorowa kombinacja wyzwań dla Rodziny tym bardziej wsparcie dla Rodziców i Synka jest niezbędne. Zachęcam Państwa do jak najszerszego nagłośnienia akcji pomocy dla Tymka i Jego Rodziny. My uruchamiamy wielką akcję zbiórki plastikowych nakrętek. Jeśli w domach macie plastikowe nakrętki z butelek, z kartoników, tubek itp., to bardzo proszę abyście Państwo przynieśli je do Szkoły lub dali je dzieciom – przed nami czwartek i piątek zajęć w realu, może więc uda się uzbierać na dobry początek kilka worków nakrętek ,,na ratunek”. Od poniedziałku nauka w trybie zdalnym, ale szkoła jest czynna, pojemnik na nakrętki ustawimy w wiatrołapie aby kto może i chce – przyniósł je i dorzucił swój udział w akcji. Wiem, że na Państwa pomoc zawsze mogę liczyć. Że w obliczu takiego zrządzenia losu jedynie we wspólnocie siła. Pokażmy Weronice, Pawłowi, Gabrysi i Tymkowi, że nie są sami, że my – zwykli ludzie z niewielkiego Miasteczka – możemy razem robić rzeczy wielkie. Dziękuję za zrozumienie i za pomoc. Pozdrawiam wszystkich Was serdecznie – Agnieszka Orchowska

 

Wystartowała zbiórka dla Tymka Kamińskiego