Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej przez uczniów na całym świecie gry służąca do kreatywnej i pełnej emocji nauki poprzez zabawę, zgodnie z ideą STEM.

Wspólne wykonywanie zadań z charakterystycznych klocków, jest nie tylko rozrywką, ale i rozwijaniem wielu umiejętności, takich jak współpraca, rozwiązywanie problemów czy kodowanie. Wspiera także rozwój kompetencji społeczno-emocjonalnych, uważanych za kluczowe na wielu stanowiskach pracy i obejmujących pracę zespołową, komunikację, zarządzanie czasem i ważną w procesie uczenia się motywację wewnętrzną. Co istotne, gra odbywa się w bezpiecznym środowisku, bo jej zasady ustalane są przez nauczycieli.

Wyróżnienie tytułem „Szkoły Uczącej z Minecraft Education” otrzymały placówki, w których nauczyciele rozwijali swoje umiejętności poprzez udział w różnorodnych szkoleniach obejmujących tematykę higieny cyfrowej i cyberbezpieczeństwa, a także metodyki wykorzystania gry na przedmiotach szkolnych.

Uczniowie mieli możliwość eksplorowania światów w których poznawali i utrwalali zagadnienia z języka polskiego, języka angielskiego, historii, matematyki, biologii i geografii oraz uczyli się, jak bezpiecznie korzystać z sieci.

Sporządziła: Karolina Woźniak