W miniony piątek (3 marca) przypadał Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek – z tej okazji uczniowie klasy V D zostali zaproszeni na warsztaty do zaprzyjaźnionej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy. Same zajęcia poprowadziła Pani Lidia Prus, autorka nagrodzonej książki dla dzieci.

Uczestnicy mieli za zadanie napisać haiku – krótki, zaledwie 3. wersowy utwór poetycki, wywodzący się z Japonii. Po wyjaśnieniu przez prowadzącą, na czym ta forma polega, uczniowie zabrali się do pracy. Uczniowie losowali zdanie stanowiące początek wiersza, a ich zadanie polegało na dopisaniu kolejnych wersów. Okazało się, że napisanie haiku może być trudniejsze, niż się wydaje – mimo krótkiego formatu.