Miesiąc maj to tradycyjnie już święto wszystkich bibliotek – Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje je co roku w dniach 8-15 maja.

Tydzień Bibliotek – czyli program promocji czytelnictwa i bibliotek. XVIII edycja obchodzona jest pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”, które nawiązuje do biblioteki, jako miejsca „… gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejsca, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności, a przede wszystkim determinacji”.

Hasło dotyczy także osobistych przeżyć i wręcz w naturalny sposób przywołuje obrazy ulubionych bohaterów książek, filmów, piosenek, których odnaleźć można właśnie w bibliotece. Zapewne każdy z nas dzięki obecności w tym miejscu przeżył coś pięknego, niezwykłego i odnalazł swój sposób na miłe spędzanie wolnego czasu z książką.

Proponujemy Wam dużo dobrej zabawy i zapraszamy do:

– „Piszesz do szuflady?” – czas się zaprezentować. Podziel się swoją twórczością liryczną lub epicką. Pracę możesz nadesłać – na adres: biblioteka@sp3slupca.pl – do 17 maja 2021 r. pod tematem „Wiersz z szuflady”,

–  „Trójka widziana oczami ucznia – 30 lecie szkoły” – wystawa fotograficzna wspomnień szkolnych, udostępniona na głównym holu,

– Biblioteczna wystawa książek „W świecie Mikołajka” oraz „Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty”, udostępniona w bibliotece szkolnej.

Tydzień Bibliotek ma niejedno znaczenie – odnosi się nie tylko do fizycznej obecności
w przestrzeni bibliotecznej, ale także do działalności online.
Zachęcamy do aktywnego korzystania z Katalogu online

Dodatkowo przypominamy, że takie cykliczne akcje promujące czytelnictwo i biblioteki, mają na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza… jak  poszerzanie zainteresowania książką. 🙂

 

Główne zdjęcie: M. Kunicka.