27 września 2022 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie  odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023 połączona z Mistrzostwami Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego  w Słupcy pan Wojciech Henke wyróżnił szkoły, które osiągnęły najlepsze wyniki we współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2021/2022.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy została nagrodzona  w trzech kategoriach.

• II miejsce w Igrzyskach Dzieci
  • I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
  • VI miejsce w klasach 1-3

Należy podkreślić bardzo ważny aspekt iż nasza szkoła  uplasowało się na pozycji 39 w ramach Igrzysk Dzieci i 22 miejscu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w województwie wielkopolskim.  Powiat Słupecki natomiast uzyskał 17 miejsce w ramach Igrzysk Dzieci i 14 miejsce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w województwie wielkopolskim.

W Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci uzyskaliśmy następujące miejsca:

1 miejsce chłopców –  Gracjan Roszak, Mateusz Ficner, Michał Biadasz, Cezary Ratajczyk, Mateusz Górniak,  Dominik Buchman i Karol Mejer

IV miejsce dziewcząt – Karina Janaszak, Pola Przybyła, Fanny Rosander, Aleksandra Ziemska, Gabriela Ziarniak, Julia Waszak i Laura Przybyła

W mistrzostwach  Powiatu Słupeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wyniki prezentują się następująco:

2 miejsce chłopców – Oliwier Przybylski, Nikodem Jakubczyk, Jakub Nachowiak, Oliwier Wrzesiński, Fabian Magas, Tymon Teofilak, Jakub Bogdański

5 miejsce dziewcząt – Daria Święcicka, Julia Andrzejewicz, Julia Prawucka, Maja Różańska, Karina Jagodzińska, Kaja Sobczak

Opiekunami uczniów na zawodach sportowych byli pan Michał Walerczyk i pani Karolina Wilczewska

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego składa wielkie gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczniów reprezentujących naszą szkołę w zawodach sportowych.