Z ogromną radością informujemy, że regały biblioteki szkolnej zostały powiększone o smakowite „kąski” czytelnicze. Wsparcie finansowe na zakupienie książek otrzymaliśmy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

W odpowiedzi na czytelnicze zapotrzebowanie społeczności szkolnej w bibliotece można znaleźć kontynuacje lubianych przez Was serii tj. „Zwiadowcy”, „Piętrowy domek na drzewie”,  „Baśniobór”, „Magiczne drzewo”, „Zaopiekuj się mną”. Dla młodszych czytelników nowe tomy „Dzienniczka Cwaniaczka”, „Basi”, „Czytam sobie sam”, „Detektywa Pozytywki” …

Z kolei dla naszych starszych czytelniczych chochlików zostały zamówione książki fantastyczno -przygodowe z serii mangi „Wojownicy”, fantastyka z mitologią słowiańską „Żniwiarz” oraz długo wyczekiwany dla niestrudzonych graczy – cykl „Wiedźmin”.

Grupę nowości czytelniczych powiększyliśmy o komiksy „Minecraft”, „Kaczor Donald”, „Kajko i Kokosz”, „Tytus, Romek i Atomek” oraz „Ironman”.

Oprócz wyżej wymienionych książek, w bibliotece pojawiły się inne propozycje czytelnicze – które zachęcamy do odkrywania na regałach z nowościami. 😊 Zdradzić możemy, że są to powieści nagradzane przez odbiorców, książki promujące wartości lub publikacje pomagające rozwikłać zagadki komunikacji międzyludzkiej. Znajdziecie także książki promujące nasz region, historię w postaci pięknych ilustrowanych atlasów, baśnie polskie i opowiadania z morałem.

Przed nami październik, zatem przypominamy, że wraz z Miesiącem Bibliotek ruszamy z szeregiem akcji promujących czytelnictwo, do których serdecznie zapraszamy naszych czytelników.

Zapraszamy do odwiedzania biblioteki szkolnej!