W czwartkowe przedpopołudnie atmosfera w bibliotece szkolnej nabrała wyjątkowego blasku, gdyż odbył się tam niezwykły turniej wiedzy pod nazwą “Wesoło jest w Bullerbyn”. Organizowany z myślą o uczczeniu klasyki literatury dziecięcej, czyli książki “Dzieci z Bullerbyn” autorstwa Astrid Lindgren, konkurs zgromadził reprezentantów klas trzecich, wytypowanych przez swoich kolegów.

Celem konkursu było sprawdzenie znajomości treści tej uwielbianej lektury. Okazało się, że uczestnicy wykazali się niezwykłą wiedzą w kwestii przygód dzieci z Bullerbyn. Nawet najbardziej wymagające pytania nie stanowiły dla nich problemu, a ich odpowiedzi były zarówno szybkie, jak i przemyślane.

Poziom zawodów był niezwykle wysoki, co zaowocowało remisem dwóch klas w pierwszych dwóch etapach, obie zdobyły identyczną ilość punktów. Aby wyłonić zwycięzców, niezbędna była dogrywka, w której uczestnicy musieli zmierzyć się z jeszcze trudniejszymi pytaniami. Jednakże, przygotowani uczniowie stawili czoła wyzwaniom z nieskazitelną precyzją. Po emocjonujących rozgrywkach, z radością ogłoszono dwie zwycięskie drużyny: klasę 3B, reprezentowaną przez Ignacego Ciesielskiego, Mateusza Balcerzaka i Zuzannę Kotkowską oraz klasę 3A, w której triumfowali Alena Kołodziejczak, Anastazja Jabłońska i Wojtek Synowiec.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni za swoje wysiłki, ale najcenniejszą nagrodą była radość ze wspólnej zabawy oraz nowa dawka inspiracji do sięgania po książki i zgłębiania literackich światów. Turniej “Wesoło jest w Bullerbyn” nie tylko sprawił, że uczniowie lepiej poznali dzieło Astrid Lindgren, ale także umocnił więzi klasowe i promował radość z czytania.