W miniony piątek uczniowie klasy 4B mieli zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu autorskim, które odbyło się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy. Gościem specjalnym był ceniony polski scenarzysta, aktor, dramaturg i pisarz – pan Cezary Harasimowicz.

Pan Harasimowicz, uznawany za jednego z najlepszych polskich scenarzystów, porusza w swojej twórczości najważniejsze tematy współczesnego świata. Jego dorobek obejmuje zarówno dramaty, jak i książki skierowane do młodszej młodzieży. W trakcie spotkania pisarz zachwycił uczniów swoją swobodą mówcy, umiejętnie łącząc wątki opowieści z faktami historycznymi, co sprawiło, że słuchacze byli wręcz zahipnotyzowani.

Podczas spotkania Cezary Harasimowicz poruszył wiele ważnych tematów, takich jak szacunek do drugiego człowieka, dramatyczne wydarzenia II wojny światowej oraz siłę nadziei. Szczególnie wzruszająca była opowieść o życiu za murami warszawskiego Muranowa, która głęboko poruszyła zarówno uczniów, jak i nauczycieli obecnych na spotkaniu.

Dziękujemy serdecznie zaprzyjaźnionej Bibliotece Miejskiej za zaproszenie oraz uczniom za aktywny udział i inspirujące pytania.

To było wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.