Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”,
która odbędzie się 7 czerwca 2019r.

 

„Jak nie czytam, jak czytam” jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Co roku uczniowie manifestują, że lubią czytać oraz że czytają więcej niż dorośli. Co roku czyta z nami ponad 400tys. osób.

Akcja ma na celu promocję czytelnictwa w miłej atmosferze, bez przymusu. Chcemy pokazać, że czytają wszyscy: koleżanki i koledzy, nauczyciele oraz rodzice. Jak pokazują badania, dzieci, które nie zaznają czytania dla przyjemności w młodym wieku, z reguły nie czytają książek jako dorośli.

Szczegóły: www.czytamy.org

 

W tym roku również nasza szkoła zdecydowała się przystąpić do tej akcji. O szczegółach jej przeprowadzenia biblioteka szkolna poinformuje w najbliższym terminie. Wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału, prosimy o śledzenie informacji 🙂