W minioną sobotę na placu przed Muzeum Regionalnym miała miejsce 11. edycja Narodowego Czytania. Spotkanie to odbyło się w Roku Romantyzmu Polskiego, ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z okazji obchodzonego w 2022 roku dwóchsetlecia pierwszego wydania „Ballad i romansów”.

Narodowe Czytanie zostało zapoczątkowane w 2012 roku, jako polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu.

Dzięki wspaniałym lektorom, jako słuchacze spotkania mieliśmy okazję odbyć czytelniczą podróż w świat twórczości Adama Mickiewicza. Warto wspomnieć, że w tak doborowym towarzystwie obok zadumy i przemyśleń, przeplatała się radosna nutka dowcipu i skrytych uśmiechów. 🙂 Nie obyło się także bez krótkiej pogadanki i sesji fotograficznej z główną gwiazdą spotkania czytelniczego – p. Anną Dereszowską.

W tym miejscu pragniemy przypomnieć, że jeszcze w tym miesiącu ma miejsce kolejne wydarzenie czytelnicze – (29 września) Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, o którym jeszcze usłyszycie.