Po pożegnaniu z rodzicami uczniowie zebrali się w bibliotece, gdzie p. Małgorzata Szczepaniak uroczyście powitała wszystkich uczestników. Następnie przedstawiła zebranym krótką informację dotyczącą twórczości Kasdepke i Gościnnego oraz zaprosiła do wspólnej zabawy. Spotkanie rozpoczęto od wysłuchania opowiadania o śmiesznych przygodach Kuby i Buby w wykonaniu p. Justyny Grzeszczak. Następnie wysłuchaliśmy fragmentu z książki „Dzień Karpia” Jana Karpa przedstawionego przez p. Monikę Synowiec, która swą ciekawą interpretacją tego tekstu spowodowała salwy śmiechu wśród naszych uczestników. Również na tym spotkaniu mogliśmy wysłuchać ciekawego koncertu skrzypcowego w wykonaniu ucznia klasy V B – Dawida Króla.

Po wspólnym czytaniu przyszła pora na chwilę wytchnienia i na słodki poczęstunek, który nie trwał długo, gdyż dzieci chciały jak najszybciej wrócić do zadań przygotowanych przez współorganizatorów akcji, czyli pp. Monikę Synowiec, Karolinę Waleryszak, Martę Kryślak, Małgorzatę Spychałę, Karolinę Mrozińską oraz Anię Jarolewską.

No i nastał czas na wspólną zabawę. Uczestnicy, siedząc w kole, losowali pytania i zagadki, na które musieli odpowiedzieć. Nad poprawnym udzielaniem odpowiedzi czuwała komisja w składzie pp. Karolina Mrozińska, Karolina Waleryszak i Natalia Olszewska. Na szczęście wszyscy bez większego problemu poradzili sobie z tym zadaniem.

Pełną emocji atrakcją okazał się pokaz na projektorze, udostępnionym przez p. Karolinę Waleryszak, starych baśni, gdzie każdy kadr był czytany przez dzieci. Okazało się, że nikt z młodego pokolenia nie widział wcześniej projektora. A możliwość dotknięcia i obejrzenia klisz była dla nich czymś absolutnie nowym. Również z kilkoma ciekawostkami dotyczącymi projektorów, podzieliła się z nami p. v-ce dyr. Lidia Drop.

Z niemałym zachwytem wysłuchaliśmy także fragmentów z opowiadania „Mikołajek ma kłopoty” w wykonaniu p. dyr. Agnieszki Orchowskiej. Jak zawsze pani dyrektor podzieliła się z nami ciekawymi informacjami z własnego dzieciństwa i powiedziała nam, że bardzo lubiła czytać i to właśnie przygód Mikołajka.

W międzyczasie była też wspólna zabawa taneczna przeprowadzona przez p. Martę Kryślak, która bardzo zintegrowała wszystkich uczestników.

Zmęczeni po wesołej zabawie wróciliśmy do ostatniej bajki przeczytanej przez p. Małgosię Spychałę o przygodach Heli, która chciała być „prawdziwą” nastolatką.

Mimo wieczorowej pory uczestnicy wykazywali wiele energii i uśmiechu. Poprzez wspólne przeżywanie „Wieczoru w bibliotece” dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale miały także okazję do lepszego poznania się. Uczyły się samodzielności i odpowiedzialności za wykonanie zadań, kształtowały umiejętność uważnego słuchania, miały możliwość współpracy w grupie i umacniania koleżeńskich więzi oraz przełamywania różnorodnych barier.
Na zakończenie dzieci przyznały, że ten wspólny wieczór był bardzo udany i należy go w przyszłym roku powtórzyć.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za współpracę w organizacji przedsięwzięcia.

Zapraszamy do galerii