Alles freuet sich und hoffet,

Wenn der Frühling sich erneut.

Friedrich Schiller

Na przełomie marca i kwietnia uczniowie klas 6 i 5 mieli okazję uczestniczyć w wiosennych lekcjach języka niemieckiego i chociaż przez chwilę wcielić się w role nauczyciela i poprowadzić  e-lekcje dla swoich kolegów i koleżanek.

Pracując w grupach uczniowie wykonywali wiosenne zadania, przy pomocy krótkiego filmiku odnajdywali zwiastuny wiosny – oczywiście po niemiecku , szukali nazw zwierząt i kwiatów wiosennych, na których to niejednokrotnie „łamali sobie język”, gdyż słówka te w języku niemieckim nie należą do najłatwiejszych!

Ze zgromadzonych słówek piąto- i szóstoklasiści tworzyli krzyżówki i quizy, grali w kalambury, szukali wiosennych memów po niemiecku i rozwiązywali interaktywne zadania. Podsumowaniem wiosennych zmagań z językiem niemieckim była prezentacja efektów wspólnej  pracy  przez poszczególne  grupy. Dzięki temu mogliśmy  poczuć i zobaczyć  wiosnę chociaż na ekranach monitorów, gdyż za oknem nie tak łatwo ją dostrzec.

Na stronie głównej możecie podziwiać fragment wiosennej prezentacji Kariny Janaszak z kl. 4e.