Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypadał na 6 lutego, ale jego obchody w formie lokalnych inicjatyw edukacyjnych były zaplanowane aż do końca marca 2024. Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży również Szkoła Podstawowa nr 3 przyłączyła się do tej międzynarodowej akcji. Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy zajęcia angażując wszystkich uczniów naszej szkoły. Poruszano tematy: zalet i wad korzystania z Internetu, sposoby wykorzystania czasu wolnego bez telefonu i komputera oraz cyberbezpieczeństwa.

Uczniowie uczestniczyli w Lekcjach DBI organizowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Tematy spotkań w formie online:
– Cyberprzemoc․ Co mogę zrobić i jak reagować?

– Jak radzić sobie z dezinformacją?

– Prywatność w sieci – czemu jest ważna i jak ją chronić

– Mój (nie)widzialny cyfrowy ślad,

– Sieciaki – poznaj bezpieczny internet!

– Sieciaki – pięć zasad bezpieczeństwa!

– Sieciaki – internet bez przesady.

– Z internetem świat jest bliski.

Przypominamy, że bezpłatną pomoc można uzyskać pod numerem:

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży;

800 100 100 – telefon dla rodziców i nauczycieli
w sprawie bezpieczeństwa dzieci,

oraz korzystając ze strony: na stronie: https://www.saferinternet.pl/uzyskaj-pomoc.html

Sporządziła: Karolina Woźniak