Grudzień to czas, kiedy Mikołaj odwiedza dzieci. W środę 14 grudnia 2022 spotkały się z nim zuchy z 3 Gromady Zuchowej „Leśne Ludki” działającej w Szkole Podstawowej nr 3 w Słupcy. Zanim to jednak nastąpiło, dzieci musiały poszukać ulubionego Świętego.

Mikołaj miał czekać na zuchy w harcówce. Gdy dzieci przyszły na spotkanie, okazało się, że Mikołaj był wcześniej w szkole, ale przypomniało mu się, że musi kupić farbę do odświeżenia sań i poszedł do pobliskiego sklepu „Płytomax”

Dzieci wyruszyły za nim. W sklepie już go nie zastały, gdyż Święty poszedł do Kawiarenki Internetowej wysłać ważny mail.

W kawiarence dowiedziały się, że Mikołaj wysłał mail, a później poszedł zamówić jedzenie dla reniferów w sklepie z artykułami dla zwierząt „Reksio”. Dzieci wyruszyły za nim.

Niestety w sklepie też już nie było Mikołaja, gdyż rozdarł mu się płaszcz i poszedł do pobliskiego punktu krawieckiego.

Szukające Mikołaja dzieci i tu dotarły zbyt późno. Okazało się, że wrócił do szkoły spotkać się z zuchami. Dzieci pospiesznie poszły jego śladem.

W szkole Mikołaj czekał na zuchy.

Gość powiedział, że wszystkie zuchy zasłużyły na nagrodę i każdemu wręczył paczkę.

Po wizycie Mikołaja zuchy, harcerskim zwyczajem podzieliły się chlebem i złożyły sobie życzenia.

Dziękujemy sklepowi „Płytyomax” w Słupcy, Kawiarni Internetowej,  sklepowi zoologicznemu „Reksio”, oraz punktowi krawieckiemu TOP-TAYLOR, za pomoc w poszukiwaniu Mikołaja.

Sporządziła: Iwona Siupa