W maju uczniowie klasy 7b i 8e uczestniczyli w obchodach poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, gdzie mieli możliwość bezpośredniego spotkania z naukowcami i praktykami, którzy poświęcili swój czas na odkrywanie piękna wielu dziedzin nauki.  Uczestniczyliśmy w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, na wydziałach matematyki, fizyki, chemii, biologii i historii.

Na wykładzie z matematyki poznaliśmy pojęcia: elipsa, ekliptyka i epicykloida, natomiast na wydziale historii omówiono epidemie panujące w dawnej Polsce. W doświadczenia owocowały zajęcia z chemii, gdzie uczniowie mogli samodzielnie oznaczyć zawartość glukozy i cholesterolu w surowicy krwi ludzkiej metodą spektrofotometryczną. Na warsztatach z biologii rozpoznawaliśmy gatunki polskich płazów i gadów wspomagając się preparatami przygotowanymi przez prowadzących.

Sam pobyt na Kampusie Morasko zrobił na uczniach ogromne wrażenie.

Jesteśmy pewni, że w przyszłym roku tam wrócimy!

Sporządziła: Karolina Woźniak