W piątek 02. czerwca boisko szkolne zamieniło się w wielki festynowy plac. Rada Rodziców powróciła do przedcowidowej tradycji i zorganizowała Festyn Rodzinny we współpracy

z nauczycielami i uczniami. Pogoda sprzyjała piknikowaniu, nastroje uczestników Festynu – Dorosłych i Dzieci – były doskonałe. Jedna z mam – pani Dominika, prowadziła licytację fantów, pan Krystian Bartczak prowadził konferansjerkę i zapowiadał występy coraz to innych klas. Były tańce, śpiew grupowy i indywidualny, były ciekawe stroje wykonawców. W tym czasie gdy jedni występowali, inni smażyli kiełbaski – grilaski, dzielili pyszne ciasta upieczone przez mamy, w innych miejscach były wodne tatuaże, wplatanie warkoczyków, gra w szachy, pieczenie podpłomyków, pajda chleba ze smalcem i małosolnym ogórkiem. Wielkie wrażenie zrobili motocykliści na warczących super – maszynach. Puszczano wieeelkie banie mydlane, które unosiły się ponad głowami festynowiczów. Pani Lenka i pani Wioleta przygotowały fotościankę z gigantycznym motylem i ten punkt cieszył się wielkim zainteresowaniem – każdy chciał mieć fotkę z pięknymi, motylimi skrzydłami. Było wesoło, pachniało wszystkim tym, co kojarzy się z latem, wakacjami i beztroską. Dziękujemy wszystkim Dorosłym za zorganizowanie takiej udanej szkolnej imprezy! Było super! A za rok – następny Festyn Rodzinny w SP 3!