Dlaczego warto czytać książki? Czy czytanie naprawdę wzbogaca wnętrze człowieka?

Można byłoby zadać jeszcze wiele pytań dotyczących czytania. I tak nigdy nie uzyskamy zgodnej odpowiedzi. Zawsze znajdzie się ktoś, kto stwierdzi, że czytanie nic nie daje, co najwyżej zabiera czas.

Może tak, może nie…

Mimo wszystko czytanie jest darem, który powinniśmy pielęgnować. Wyobraź sobie, że widzisz jakąś ładną książkę, ale jej nie wypożyczysz, bo nie potrafisz czytać. Wszyscy wokół Ciebie czytają i rozmawiają o ciekawostkach zawartych w książkach. A Ty? No właśnie, Ty zaczynasz się denerwować, bo nie posiadasz aż tak dużej wiedzy.

Dlatego, aby nie przytrafiła Ci się taka niemiła sytuacja panie: Małgorzata Szczepaniak i Karolina Waleryszak postanowiły pomóc, zwłaszcza tym najmłodszym, zgłębić świat książek. Wspólnie przygotowały innowację „Czytelnicze podróże z książką…” – skierowaną do klasy I E i członków Koła Bibliotecznego, której celem jest rozwinięcie w Was nawyków czytelniczych. Uwierzcie, że czytanie to sama przyjemność, a współczesne mass media to tylko dodatek. Od zawsze w książkach jest więcej wiarygodnych informacji niż w Internecie. Może więc już najwyższy czas, aby książka stała się Twoim przyjacielem.

Mamy nadzieję, że wspólnie organizowane zabawy i imprezy czytelnicze spowodują, że wszyscy coraz częściej zaczniemy sięgać po książki.