W ramach innowacji językowej: Terenowe lekcje językowe  w czwartek 12 września  grupa uczniów klasy 6F wraz z panią Agnieszką Ksobieraj-Bąkowską wyruszyła poza mury szkolne na lekcję języka angielskiego. Lekcja odbyła się w sklepie meblowym „Uni – Mebel” w Słupcy. Uczniowie wyposażeni w zeszyty i długopisy a przede wszystkim wiedzę, utrwalali i wzbogacali słownictwo związane z wyposażeniem domu oraz opisem pomieszczeń.

Kiedy już szóstoklasiści przypomnieli i utrwalili sobie słówka, poznali też nowe słownictwo dotyczące wyposażenia domu tj. fotel bujany, łóżko piętrowe, rolety  czy żyrandol  – oczywiście w języku angielskim . Na zakończenie tej niecodziennej lekcji wykorzystując bogaty zasób słownictwa uczniowie otrzymali bojowe zadanie: pracując w grupach musieli dokonać trudnego wyboru (a było w czym wybierać!) – mianowicie wyboru pokoju, który  to opiszą wraz z detalami typu: dodatki, kolor mebli czy ścian w języku angielskim. Takie zadanie nikomu jednak nie sprawiło problemów, w grupach nastąpiła istna burza mózgów, wymiana słówek i opisy pokoi powstały w mgnieniu oka.

Na zakończenie wręczyliśmy obsłudze sklepu „Uni-Mebel ” podziękowanie za umożliwienie przeprowadzenia nam lekcji w tej niecodziennej i komfortowej scenerii wraz z podpisami wszystkich uczestników zajęć . Następnie mówiąc Good bye! wróciliśmy do szkoły.