Z racji tymczasowego zawieszenia naturalnego trybu pracy szkoły, nasza społeczność szkolna nie może dotrzeć do biblioteki i jej zasobów. Nie jest to jednak czas, gdy o was zapomnieliśmy …

Naszym zadaniem jest dostarczanie czytelnikom wielu źródeł, dzięki którym, mogą oni dotrzeć do książek czy innych publikacji. Jednakowo z racji różnorodnych możliwości pracy biblioteki, planujemy na bieżąco wrzucać różne artykuły, zmierzające ku promowaniu czytelnictwa 🙂

 

Jedno z pierwszych pytań naszych uczniów: Co z dostępem do lektur szkolnych?

 

Otóż kochani, poniżej przedstawiam wybrane biblioteki cyfrowe i inne źródła darmowe (lub prawie darmowe) ebooków, z jakich możecie śmiało korzystać.

Wybrane źródła polecane przez serwis „Biblioteka w Szkole” :

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji lub można czytać online.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Powyższe serwisy nie wymagają logowania na stronie.

 

Zastanawiacie się …  A co z dostępem do innych książek?

Jako zatwardziały czytelnik mogę zapewnić, że jest kilka legalnych źródeł, dzięki którym można dotrzeć do ulubionego gatunku literackiego. Obecnie polecam, jedno z ostatnio najmodniejszych i prostych w obsłudze źródeł – Empik. Platforma przygotowała 60-dniowe darmowe konto Premium, dla swoich fanów.  W bazie mamy dostęp do ponad 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go. Z konta można korzystać dzięki samej przeglądarki oraz czytać w trybie online.