W dniu wczorajszym uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach z tworzenia książek sensorycznych – na zaproszenie zaprzyjaźnionej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy.

Zajęcia były prowadzone przez instruktorów z ŻyWa Pracownia, którzy wspólnie z uczestnikami projektowali i wykonywali książki o tematyce uczuć. Do stworzenia książek wykorzystane zostały bardzo różne techniki i materiały, dostarczające wielu wrażeń sensorycznych – zarówno na etapie tworzenia, jak i czytania.

Na początek uczestnicy opowiadali o tym, co czują przez dotyk. Jakie uczucia wzbudza w nich dotyk przedmiotów, których nie widzą. W bardzo łatwy sposób udało im się dokonać podziału emocji na pozytywne i negatywne. Radość, miłość, zdziwienie to pozytywy, złość, niepokój, smutek to emocje negatywne, które wykorzystali w następnej części warsztatów, gdzie trzeba było opisać uczucie, które kojarzy się z dotykiem przedmiotu – ciepło, zimno itp. Do tych eksperymentów zostały użyte różne materiały o różnej fakturze. Na zakończenie powstały ciekawe prace – przedstawienie uczuć na kolorowych kartkach papieru łącząc materiał z odpowiednim uczuciem.

Współpraca biblioteki szkolnej z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Słupcy.