Z ogromną radością pragniemy poinformować, że pierwszoklasiści dołączyli do naszej dzielnej grupy czytelników biblioteki. Tegoroczne PASOWANIE NA CZYTELNIKA odbyło się w kameralnym gronie w bibliotece szkolnej z zamiarem chwycenia za czytelnicze serce najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Złożenie uroczystej przysięgi książce, poprzedza zapoznanie się z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz poznaniem wszelkich tajemnic bibliotecznych. Pierwszoklasiści uroczyście przyrzekali, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Mieli także okazję porozmawiać z bibliotekarzami o swoich własnych przeżyciach czytelniczych. 😊


Nie jest tajemnicą, że październik Miesiąc Bibliotek jest ważnym miesiącem dla społeczności bibliotecznej, ze względu na złożoność różnorodnych akcji czytelniczych. Także jest to idealny czas na wspólne rozmowy o naszych czytelniczych pasjach. Bibliotekarze nie zapomnieli o różnorodnych zainteresowaniach swoich uczniów, dlatego podczas spotkania pokazali pierwszoklasistom, gdzie odnaleźć bajeczki, bajki, legendy, komiksy, opowiadania i czytanki przygodowe dedykowane właśnie dla najmłodszych czytelników.