W dniach od 10 stycznia do 12 stycznia 2018 roku czytelnikami naszej szkolnej biblioteki zostało 107 uczniów z klas pierwszych. Dzieci nie mogły już doczekać się swojej pierwszej książki. Jednak zanim mogły wypożyczyć książkę do domu najpierw zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki oraz w zabawny sposób poznały regulamin wypożyczania. Pani Małgorzata Szczepaniak wraz z członkiniami Kółka Bibliotecznego: Natalią Ejchost i Wiktorią Zielińską z klasy V B przedstawiły krótką lekcję dotyczącą zbiorów biblioteki oraz szanowania książek. Wspólnie ustalono, w jaki sposób należy dbać o książki, aby długo nam służyły oraz dowiedziały się, co jeszcze oprócz wypożyczania książek można robić w bibliotece. Każdy Pierwszak obiecał, że po książki będzie sięgać z radością, bo czytanie daje wiedzę i jest wielką przyjemność.

Na zakończenie zajęć każdy nowy czytelnik wybrał i wypożyczył pierwszą książkę.

Uczniowie zostali również poproszeni o wykonanie ilustracji do swej pierwszej książki.

Nowym czytelnikom życzymy, by pokochali książki i byli częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej!