Corocznie w dniu 14. października obchodzony jest Dzień Edukacji. W tym roku przypadł on w sobotę dlatego szkolne i miejskie obchody odbyły się w piątek 13. 10.2023r.Uświetnił je swoją obecnością pan wicewburmistrz Jacek Szczap oraz przedstawicielki Rady Rodziców – panie Izabela Jóźwiak i Patrycja Majewska.

W naszej Trójce świętowanie rozpoczęło się uroczystością ślubowania i pasowania Pierwszoklasistów. Na halę sportową pod opieką wychowawczyń przybyło 95 uczniów z czterech oddziałów: 1a, 1b, 1c, 1d oraz ich rodzice. Uczniowie zajęli przygotowane dla nich miejsca i rozpoczęła się uroczystość. Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich zebranych na hali sportowej, przypomniała o znaczeniu Komisji Edukacji Narodowej jako pierwszego ministerstwa w XVIII – wiecznej Europie, która zajęła się szerszym dostępem młodego pokolenia do kształcenia i zdobywania wiedzy, umiejętności pisania, rachowania, poznawania tajników nauki. Złożyła wszystkim uczestnikom procesu edukacji życzenia – uczniom, aby ciekawość świata i otwartość na ludzi zawsze im towarzyszyła, rodzicom – aby wspierali swe dzieci w dążeniu do rozwoju uzdolnień i pasji oraz nauczycielom – aby wytrwali w zdrowiu i spokoju ducha wykonując swą niełatwą pracę. Następnie głos zabrał pan wiceburmistrz, który złożył życzenia dla całej społeczności szkolnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaś pani dyrektor wręczył bukiet róż.

Dla pierwszoklasistów najważniejszym wydarzeniem było Ślubowanie. Przygotowali je uczniowie klas 3a i 3b pod opieką wychowawczyń pani Małgorzaty Kaźmierowskiej i Kamili Górczyńskiej. Niezawodny pan Krystian Bartczak zajął się oprawą muzyczną szkolnych obchodów Dnia Edukacji. Wrażeń
i konkursów dla pierwszaków było wiele ale wszystkie klasy przeszły przez nie bezbłędnie. Po uroczystym ślubowaniu nastąpiło pasowanie na ucznia Trójki, którego dokonała pani dyrektor przy pomocy ołówka – giganta. Po uroczystości pierwszaki pod opieką wychowawczyń i z rodzicami udali się na klasowe spotkania przy pysznych ciastkach.

W drugiej części obchodów Dnia Edukacji brały udział klasy 4-8. Po życzeniach pana wiceburmistrza pani dyrektor złożyła życzenia całej społeczności szkolnej oraz wręczyła Nagrody Dyrektora dla nauczycieli, powiadomiła także o przyznaniu Nagród Burmistrza dla czterech nauczycieli: dla Pań: Marty Golimowskiej i Agnieszki Hildebrandt oraz panów: Krzysztofa Dropa i Mirosława Górniaka. Pogratulowała także panu Krzysztofowi Dropowi przyznania Medalu Komisji Edukacji Narodowej. Pani dyrektor podziękowała także pracownikom administracji i obsługi za ich zaangażowanie w budowanie wizerunku przyjaznej i bezpiecznej szkoły. Następnie życzenia dla nauczycieli złożyli uczniowie
z Samorządu Uczniowskiego. Był to bardzo miły i ważny dzień.