Pisanie listów jest fascynującą przygodą i dobrym sposobem na znalezienie przyjaźni.

„Magia pisania listów” to nowy pomysł edukacyjny klasy 2e wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Szczepaniak. Uczniowie nawiązali współpracę z uczniami klasy 2c Szkoły Podstawowej nr 2 z Poznania. Akcja ma na celu zachęcić i zmotywować dzieci do pisania tradycyjnego listu oraz dać im możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania czegoś nowego i odkrywania świata w trochę inny sposób. Idealnie się złożyło, że liczebność klasy jest ta sama, więc każde dziecko zawarło znajomość listowną z uczniem klasy 2c z zaprzyjaźnionej szkoły.

Tak się złożyło, że w październiku dzieci otrzymały pierwsze listy od swoich kolegów z Poznania. Ileż było radości w oczach dzieci. Same chyba nie mogły uwierzyć, że udało się zainicjować ten pomysł. Niemalże natychmiast zabraliśmy się do odpisania i już na początku listopada wysłaliśmy listy zwrotne.

W listach, zarówno z jednej, jak i drugiej strony, dzieci przedstawiły się, pisały też o swoich zainteresowaniach, a przede wszystkim o sobie, klasie i szkole. Kartki i koperty zostały przez dzieci przepięknie ozdobione rysunkami i naklejkami. Zadbaliśmy również o to, aby koperty były poprawnie zaadresowane. Następnie wszystkie listy zostały włożone do wspólnej koperty i nadane w urzędzie pocztowym. Teraz czekamy na odpowiedź i już przystępujemy do projektowania kartek świątecznych dla nowo poznanych przyjaciół. Mamy nadzieję, że ta przyjaźń przeciągnie się na dłużej.

 

Autor tekstu: Małgorzata Szczepaniak