Pozytywne przesłanie klasy 6E: Bądźmy życzliwi i wysyłajmy pozytywną energię !!!

21 listopada tuż  tuż … obchodzony jest wtedy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowieńdzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hello World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hello (cześć) .

Klasa 6e wraz z wychowawczynią panią Agnieszką postanowiła podczas lekcji wychowawczych przygotować się odpowiednio do tego dnia.

Na lekcjach online już od 5 listopada rozmawialiśmy na temat życzliwości względem innych. Codzienne gesty życzliwości nabierają szczególnego wymiaru i znaczenia w sytuacjach trudnych, a teraz  szczególnie podczas pandemii znaczą bardzo wiele. Na naszym klasowym  zespole  Teams  klasa 6E  obchodziła nawet Tydzień Życzliwości, podczas którego to  zamieszczaliśmy pozytywne  myśli/sentencje, memy, pozdrowienia klasowe . Klasa od początku nauczania zdalnego ma też utworzony zespół: Pomoc klasowa, w ramach którego to uczniowie pomagają sobie w lekcjach ,wysyłają notatki.

Przesłanie naszej klasowej akcji jest proste: bądźmy życzliwi wobec siebie codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Warto ten dzień obchodzić nie tylko 21 listopada, ale każdego dnia! A to kilka pozytywnych przesłań – znajdziecie je w prezentacji.

Trzymajcie się zdrowo i wysyłajcie w świat pozytywne emocje!

Pozdrawiamy

Klasa 6e z wychowawczynią 🙂

Prezentacja w PDF-ie

Życzliwość