O wielkim sukcesie szkolnych lekkoatletów możemy mówić po Finale Wojewódzkim XXV Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Festiwalu Sztafet w kategorii chłopców w sztafecie 4 x 100 m, które odbyły się w Poznaniu w dn. 05.10.2023r. Czteroosobowa drużyna uczniów z naszej Trójki osiągnęła najlepszy wynik spośród 12 startujących drużyn Wielkopolski i tym samym zajęła na podium najwyższe I miejsce. Złotymi medalami udekorowano następujących zawodników: Dominika Buchmana, Mateusza Górniaka, Patryka Kopczyńskiego  – cała trójka z klasy 8b oraz Gracjana Roszaka z klasy 7c. Również nauczyciel i trener pan Mirosław Górniak został uhonorowany złotym medalem. Jest to wielki sukces naszych sportowców a więc wielkie brawa dla chłopaków i pana Mirka.