Hasło miesiąca: „Baśnie i legendy z całego świata”

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych daje możliwość pokazania biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom, bezstresowego, pozwalającego przyjemnie spędzić czas. Z kolei dla innych czytelników umożliwia rozwijanie zainteresowań, uzdolnień czy wzięcie udziału w grupowych przedsięwzięciach.

To idealna okoliczność do organizowania spotkań czytelniczych, które korzystnie wpływają na integrację społeczności szkolnej. W tym miesiącu odbyło się spotkanie czytelnicze kierowane dla najmłodszych uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej. Bajka „O Karolku kłamczuszku” przypomina starą prawdę, że kłamstwo nie popłaca i psuje relacje z otoczeniem. Kłamstwo bohatera przysporzyło jego bliskim wiele kłopotów i przykrości. Karolek przekonuje się boleśnie, że kłamiąc stracił zaufanie innych, którzy po prostu przestali mu wierzyć. Najważniejsze jest, by pamiętać, że zawsze jest czas na zmianę i każdemu należy dać szansę, a chęć poprawy swojego zachowania zawsze spotka się z nagrodą. 🙂

Nasi uczniowie zaprezentowali się z jak najlepszej strony, biorąc aktywny udział w pogadance dotyczącej morałów z bajki oraz jako niesamowici słuchacze aktywnie prowadzili rozmowę o perypetiach postaci z prowadzącymi spotkanie uczniami ze starszych klas.

Prowadzący spotkanie czytelnicze: Michał Koziorowski, Oliwier Stachowiak, Maja Śmigielska, Martyna Wardęcka, Dominika Woźniak  oraz Antonina Zielińska.