Jak co roku w lutym miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – najmłodsi uczniowie naszej szkoły uroczyście i oficjalnie zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Pasowanie na czytelnika to ważne wydarzenie w szkolnym życiu pierwszoklasistów, którzy już od niemal pięciu miesięcy oczekują chwili włączenia ich do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zgodnie z nowymi zasadami obowiązującymi w czasach epidemii – pasowanie zostało przeprowadzone w salach lekcyjnych danego oddziału. Tym razem to nie uczniowie klas przyszli w odwiedziny do pań z biblioteki, ale panie z biblioteki odwiedziły swoich przyszłych czytelników.

Uczestnikom spotkania zostały przedstawione zasady wypożyczania książek, jak i zaprezentowane im zostały korzyści płynące z czytania książek. Uczniowie odpowiadali na pytania prowadzących, rozwiązywali zagadki, a także na forum klasowym wymieniali się własnymi doświadczeniami z kontaktu z książką. Podczas burzy mózgów pierwszoklasiści wspólnie z nauczycielem zaakceptowali prośby książek – wedle zasad ich przechowywania na czas wypożyczenia.

Uczniowie z wielką radością złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników, co oznacza, że od tej chwili każdy z nich posiada własne konto czytelnika i może samodzielnie wypożyczyć książki z biblioteki szkolnej. W tym momencie dla każdego z pierwszoklasistów rozpoczęła się nowa, wspaniała i niekończąca się przygoda z książkami z biblioteki szkolnej, a nasza biblioteka zyskała 90 nowych czytelników.

W tym roku dodatkowo uczniowie otrzymali wyprawki czytelnicze w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek” organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bibliotekarze serdecznie dziękują, za tak radosny odzew pierwszoklasistów podczas zajęć czytelniczych. Pamiętajmy, że biblioteka to miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani.

Zapraszamy do naszej biblioteki 🙂